Jaunumi
Likumdošana
Aktualitāšu arhīvs
Par mums
Kontakti
Saņemiet jaunumus e-pastā!
Tikai RNB biedriem
E-pasts
Parole
Ja vēlies kļūt par Rīgas Namīpašnieku biedrības biedru, tad reģistrējies šeit!
Drošības kods ierakstīts nepareizi!
Jaunumi
Atklātā vēstule Valsts augstākajām amatpersonām
Ievietots: 10.09.2014      Komentāri (7)

Šā gada sākumā, īsu laiku pēc Rīgas namīpašnieku biedrības (turpmāk – Biedrība) atklātās vēstules Latvijas Republikas Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, bija vērojama politiķu interese atrisināt ar mājokļu īri un namu apsaimniekošanu/pārvaldīšanu saistītās problēmas – tika veidotas darba grupas, notika diskusijas par likumprojektu „Īres likums” (turpmāk – Likumprojekts). Diemžēl, mediju interesei mazinoties, zuda arī politiķu aktivitāte, kā rezultātā tika atsaukts Likumprojekts.

Pēc Satversmes tiesas sprieduma EM atsauks jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu
Ievietots: 05.08.2014      Komentāri (15)

EM būs jāizstrādā jauns Īres likuma projekts

 

Cīņa ar spaisu: atbalsta ieceri par sodiem, savā īpašumā pieļaujot jaunu psihoaktīvo vielu realizāciju
Ievietots: 30.04.2014      Komentāri (1)

Saeimas Juridiskā komisija, vērtējot priekšlikums grozījumiem Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā pirms otrā lasījuma, atbalstīja iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) ierosinājumu paredzēt administratīvo naudas sodu personām, kuras savā īpašumā pieļauj jaunu psihoaktīvo vielu realizāciju.

Atbildību par spaisa tirgošanu grib uzlikt arī namīpašniekiem
Ievietots: 22.04.2014      Komentāri (1)

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) rosina paredzēt administratīvo naudas sodu personām, kuras savā īpašumā pieļauj jaunu psihoaktīvo vielu realizāciju. Šāds regulējums liks īpašniekam kā rūpīgam saimniekam gādāt, lai trešajām personām lietošanā nodotais īpašums tiek izmantots atbilstoši līgumiskajām attiecībām vai izmantošanas mērķim.

 

RNB viedoklis jautājumā par piespiedu zemes nomu.
Ievietots: 04.12.2012      Komentāri (3)

Pēc ilgām, garām un ne vieglām diskusijām nonācām pie viedokļa attiecībā par piespiedu zemes nomas jautājumu. Savu viedokli esam rakstiski pauduši likumdevējam - Saeimai. Pielikumā pievienojam savu viedokli.

Uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķis
Ievietots: 13.11.2012      Komentāri (2)

Valsts sekretāru sanāksmē Ministru kabinetā izsludināti Tieslietu ministrijas sagatavotie grozījumi likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Pretēji likumprojekta anotācijā ietvertajām optimistiskajām deklarācijām par dzīvokļu īpašnieku un iedzīvotāju problēmu risinājumu zemes īpašnieki ir vērsuši likumprojekta izstrādātu un Ministru kabineta locekļu uzmanību uz apstākli, ka uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķis, kas ir ne vien sasteigts un juridiski nekvalitatīvs, bet arī neatbilst valdības deklarācijā ietvertajiem mērķiem un nav pat saskaņots Ministru kabineta kārtības rullī noteiktajā kārtībā

Portālā kadastrs.lv ir pieejamas 2013.gada prognozētās kadastrālās vērtības
Ievietots: 05.11.2012      Komentāri (0)

Valsts zemes dienesta pakalpojumu sniegšanas portālā www.kadastrs.lv ir iespējams noskaidrot 2013.gadā prognozētās kadastrālās vērtības un līdz ar to arī aprēķināt iespējo nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu nākamajā gadā. Jautājums par kadastrālajām vērtībām nākamajam gadam aktualizējies, ņemot vērā diskusijas par iespējamajām nekustamā īpašuma nodokļa likmēm 2013.gadā, portālu «Apollo» informēja Valsts zemes dienesta Komunikācijas projektu vadītājs Andris Sproģis.

Līdz gada beigām plāno pieņemt jaunu Īres likumu
Ievietots: 03.10.2012      Komentāri (23)

Plānots, ka līdz šī gada beigām varētu pieņemt Dzīvokļu īres likumu, kurš sakārtotu īres tirgus tiesisko vidi, piektdien konferencē «Kā attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus Latvijā?» sacīja Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša.

Mantinieku loks tiks paplašināts ar pusbrāļiem un pusmāsām
Ievietots: 03.10.2012      Komentāri (0)

Valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto likumprojektu par grozījumiem Civillikumā mantojuma tiesību regulējumā, nosakot, ka mantinieku uzskaitījums tiks paplašināts ar pusbrāļiem un pusmāsām un viņu bērniem.

Dalītā īpašuma problemātikas risināšana un ceļš uz vienoto īpašumu
Ievietots: 27.07.2012      Komentāri (0)

Civillikumā ir normatīvi nostiprināts vispārējs ēku (būvju) nedalāmības princips. Ar likuma „Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937.gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un kārtību” (Civillikuma spēkā stāšanās likuma) 14.pantu savulaik tika noteikts zināms pārejas posms un izņēmums ēku (būvju) nedalāmības principa piemērošanā. Diemžēl praksē situācija dzīvē izveidojās savādāk, - nosacītais pagaidu regulējums guva visnotaļ pastāvīgu raksturu. Tādējādi - situācija raksturojama kā duāla. 

Piedāvāti dalītā īpašuma tiesiskā regulējuma problēmu risinājumi
Ievietots: 12.06.2012      Komentāri (0)

Ministru kabinets konceptuāli atbalstīja Tieslietu ministrijas informatīvo ziņojumu «Par tiesiskā regulējuma izstrādes gaitu, kas paredz atteikšanos no dalītā īpašuma» un rīkojuma projektu «Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 13.septembra rīkojumā «Par Koncepciju par Civillikuma lietu tiesību daļas modernizāciju»», portālu «Apollo» informēja Tieslietu ministrijas Preses sekretāre Ksenija Novikova.

Kopš 2012.gada 1.jūlija oficiālo publikāciju nodrošina elektroniski, izdodot oficiālo izdevumu “Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.
Ievietots: 09.07.2012      Komentāri (0)

Saeima šī gada 31. maijā pieņēma Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likumu, kas paredz atteikties no laikraksta “Latvijas Vēstnesis” papīra formas, ieviešot oficiālo elektronisko publikāciju, kura būs bez maksas pieejama tīmekļa vietnē www.vestnesis.lvkā periodisks elektronisks oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis”

EM pēta iespējas noteikt stingrākas prasības ēku pasargāšanai no zibens
Ievietots: 18.06.2012      Komentāri (0)

Ekonomikas ministrija (EM) ir nosūtījusi nozares profesionālajām organizācijām aicinājumu sniegt priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem Latvijas būvnormatīvā par zibensaizsardzību, lai to nepieciešamības gadījumā pilnveidotu un noteiktu stingrākas, mūsdienām atbilstošas prasības, sacīja ministrijas pārstāve Evita Urpena.

No 1.jūnija rīdziniekiem siltums paliks vēl dārgāks
Ievietots: 28.04.2012      Komentāri (0)

No šā gada 1.jūnija pieaugs Rīgas siltumapgādes uzņēmuma AS «Rīgas siltums» tarifs, kas salīdzinājumā ar spēkā esošo gala tarifu pie pašreizējās gāzes cenas būs par 1,5% augstāks, šodien nolēma Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome. «Rīgas siltums» iepriekš norādīja, ka tarifs nav mainīts trīs gadus.

Administratīvās komisijas lēmums
Ievietots: 23.04.2012      Komentāri (0)
Rīgas domes administratīvās komisijas 17.04.2012. lēmums (pielikumā) ir interesants galvenokārt ne tāpēc, ka atcelti Pārdaugavas administratīvās inspekcijas un administratīvās komisijas "sacerējumi", bet gan tādēļ, ka šajā lēmumā komisijas secinājumos padziļināti izskaidrotā saistošo noteikumu jēga un izpildījuma vērtēšanas kritēriji.

Regulators atzinis par nepamatotām lietotāju sūdzības par LG rīcību, prasot segt iepriekšējo lietotāju parādus
Ievietots: 03.10.2012      Komentāri (7)

Regulators visas šīs sūdzības atzinis par nepamatotām, skaidrojot, ka LG nav tiesiska pienākuma atjaunot dabasgāzes piegādi un noslēgt līgumu ar citu personu, pirms nav nokārtotas parādsaistības par iepriekš gazificētajā objektā patērēto dabasgāzi, liecina SPRK pārskats par enerģijas lietotāju sūdzībām 2011.gadā

Viedoklis
Ievietots: 23.04.2012      Komentāri (8)

Likuma „ Par dzīvojamo telpu īri” 11. 3 prim panta 1.daļas 1.punkts nosaka, ka pamatpakalpojumi ir nesaraujami saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, tātad no šīs tiesību normas izriet secinājums, ka īrētā dzīvokļa neatņemama sastāvdaļa ir arī pamatpakalpojumi. Tieši tāpat kā pašu īrējamo dzīvokli, arī pamatpakalpojumus izīrētājam ir pienākums sniegt īrniekam.

Pieredze
Ievietots: 23.04.2012      Komentāri (5)

2007. gada 24. oktobrī Namīpašnieks griezās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu, ka ūdens atslēgšana nav bijusi ļaunprātīga rīcība no pieteicēja puses. To nav izdarījis pieteicējs, bet gan ūdeni šai 18 gadus avārijas stāvoklī esošai mājai atslēdza janvāra kailsals.

Valdība jau vairākus gadus nepiešķir finansējumu pārcelšanās pabalstiem
Ievietots: 29.02.2012      Komentāri (1)

Rīgas dome 28. februāra sēdē plāno pieņemt lēmumu par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta apmēra noteikšanu 2013. gadam. Tā kā no denacionalizētajām mājām rindā reģistrētas 1143 ģimenes (personas), kuras vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus, tad ir nepieciešami 15 miljoni latu.

KP aicina ziņot par gadījumiem, kad LG pieprasa nomaksāt citu parādus
Ievietots: 23.01.2012      Komentāri (2)

Konkurences padome (KP) aicina līdz 10.martam atsaukties iedzīvotājus un uzņēmumus, kas, iegādājoties vai īrējot īpašumu, saskārušies ar situāciju, kad AS «Latvijas Gāze» (LG) pieprasījusi nomaksāt iepriekšējā īpašnieka vai īrnieka parādus par dabasgāzes lietošanu, informē KP.

 

 

Informācijai par neesošu palīgēku dzēšanu Valsts zemes dienests izveidojis informatīvo tālruni 67 038 677
Ievietots: 14.02.2012      Komentāri (4)
Lai ikviens nodokļu maksātājs varētu iegūt nepastarpinātu un objektīvu informāciju par dabā neesošu palīgēku dzēšanu no Kadastra reģistra, Valsts zemes dienests izveidojis informatīvo tālruni 67 038 677, pa kuru ikvienam interesentam tiks sniegta informācija par viņa īpašumā esošām būvēm un par dabā neesošu palīgēku dzēšanas procesu, ko dienests līdz šā gada 1.oktobrim piedāvā veikt bez maksas
Dabā neesošas palīgēkas no Kadastra reģistra var dzēst bez maksas
Ievietots: 14.02.2012      Komentāri (0)
Tās palīgēkas, kas dažādu iemeslu dēļ dabā vairs nepastāv, bet ir reģistrētas Kadastra reģistrā un par kurām tāpēc var tikt aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis, līdz 1.oktobrim ir iespējams dzēst no reģistra bez maksas. Lai pilnīgāk informētu nodokļu maksātājus par jau tagad pieejamo bezmaksas pakalpojumu, papildus informācija par šādu iespēju ēku īpašniekiem tiks nosūtīta kopā ar ikgadējo nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu, paredz Latvijas Pašvaldību savienības un Valsts zemes dienesta panāktā vienošanās
Rīgā noteiks ierobežojumu nekustamā īpašuma nodoklim
Ievietots: 09.01.2012      Komentāri (0)

Lai nepieļautu būtisku nekustamā īpašuma nodokļa sloga palielināšanos, Rīgā pašvaldība 2012. gadā noteiks nekustamā īpašuma nodokļa 25% pieauguma ierobežojumu. Ar nodokli netiks aplikti šķūnīši un citas palīgēkas, izņemot garāžas. Šādu lēmumu šodien pieņēma Rīgas domes deputāti

Informācija saistībā ar Sociālā atbalsta kampaņu
Ievietots: 23.12.2011      Komentāri (0)

Vēlamies Jūs informēt, ka AS „ Latvenergo” sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību uzsāk Sociālā atbalsta kampaņu, kuras ietvaros trūcīgajām ģimenēm ar bērniem, ģimenēm ar bērniem invalīdiem, audžubērniem un daudzbērnu ģimenēm, kuras nav saņēmušas tarifu kompensāciju 2400 kWh, būs iespēja saņemt Elektrības norēķinu kartes 53.70 LVL vērtībā. Kampaņa tiek uzsākta pašvaldību sociālajos dienestos pakāpeniski no š.g. decembra

Atbilde no A/S "Latvijas Gāze"
Ievietots: 03.08.2010      Komentāri (17)
Vēstules saturu lasām šeit.
Pārdomas, par Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, kuri attiecās uz „piegulošo teritoriju” apsaimniekošanu.
Ievietots: 10.03.2010      Komentāri (10)

1999.gada 14. decembrī Rīgas dome pieņēma saistošos noteikumus Nr. 54 „Rīgas teritorijas un tajā esošo ēku un būvju uzturēšanas un saglabāšanas noteikumi”, kuros iedzīvināts no sociālisma laikiem aizgūtais termins - „piegulošā teritorija.” Tā kā padomju varas gados zeme īpašumā nepiederēja ne privātpersonām, ne pašvaldībai, bet vienīgi padomju valstij, tad arī Rīgas darbaļaudis pret šādu terminu neiebilda, bet cītīgi bez maksas kopa minimālu piegulošo teritoriju kā atlīdzību par to, ka viņiem nebija jāmaksā zemes nodoklis.

 

Vēstules valsts augstākajām Amatpersonām
Ievietots: 11.06.2010      Komentāri (0)

2010. gada 25. Maijā, RNB nosūtīja vēstuli LR Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem un LR priekšsēdētājam Valdim Dombrovskim par nekustamā īpašuma nodokļu ieviešanas sekām. Vēstules saturu lasam šeit.

No valsts atbildīgajām amatpersonām ir saņemtas šādas atbildes, vēstules saturu lasam
šeit.

Kāpēc pievienoties Rīgas Namīpašnieku biedrībai ?
Ievietots: 02.06.2009      Komentāri (123)
Rīgas Namīpašnieku biedrība piedāvā:
  1. iespēju būt kopā radošā, draudzīgā kolektīvā;
  2. iegūt jaunas zināšanas, prasmes, iemaņas (semināri, lekcijas, konsultācijas);
  3. piedalīties dažādos pasākumos (ekskursijas, saviesīgi vakari u.c.);
  4. rast iespēju tikties ar speciālistiem namu apsaimniekošanā;
  5. iespēja brīvprātīgi un aktīvi iesaistīties dažādās biedrības aktivitātēs
Copyright © Rīgas Namīpašnieku Biedrība, Mājas lapas izstrāde - WEBstyle.lv, 2005-2009